Volné sdružení výtvarníků PAS
(Paleoart - Art and Science, Paleoart - Umění a věda)

Jiří (George) Teichmann

Narodil se 10.12. 1957 v Chomutově, vyrůstal v Mníšku pod Brdy a později v Králově Dvoře u Berouna.
Pravidelně navštěvoval Lidovou školu umění v Berouně, kde se učil pod vedením profesora Patáka, a i když malování bylo po skončení základní školní docházky jeho největší vášní, rozhodl se pro odbornou školu brusičů skla v Poděbradech. V roce 1982 emigroval do Kanady.  Strávil dlouhé roky cestováním a studováním divoké přírody kanadských divočin a Aljašky. Od roku 1990 začal používat své nové umělecké jméno "Rinaldino". Také se začal vážně zabývat studiem paleontologie, a od roku 1995 ztvárňuje na svých plátnech převážně pravěký život a přírodu.
Při tvorbě svých obrazů spolupracuje se známými kanadskými paleontology a vytvořil již mnoho obrazů s tématikou pravěkého života, které jsou vystavovány v různých muzeích v Kanadě i USA.
Švédská filmová společnost SCANDI-NATURE použila jeho obrazy pravěkých zvířat z poslední doby ledové ve švédském hodinovém dokumentárním filmu "Surviving The Ice Age" (Přežití doby ledové), který byl uveden v televizním programu "Discovery" v Kanadě, USA a dalších zemích. V roce 1995 vystavoval své umění na největší výstavě malířů divoké přírody v Severní Americe v PACIFIC RIM WILDLIFE ART SHOW ve městě Seattle, ve státě Washington.

Nositel projektu Mendelovo muzeum
Za podpory J. Hochmana (vnuka Z. Buriana)
Autoři projektu: Ondřej Dostál, Petr Modlitba